Zadbaj o swoje stopy – kup wkładki ortopedyczne

11.10.2022

Praca stojąca lub regularna aktywność fizyczna angażująca stopy może przyczynić się do powstawania dolegliwości takich jak bóle pięt, przodostopia, zmiany skórne (otarcia, modzele, pęcherze) czy nieprzyjemne odczucia typu pieczenie skóry podeszwowej strony stopy.


Odciążenie konkretnych elementów stopy i przywrócenie możliwie najbardziej fizjologicznego ustawienia stóp zapewnią wkładki ortopedyczne. Na rynku spotkamy się z szerokim wyborem wkładek. Można je podzielić na gotowe – czyli uniwersalne – oraz indywidualne – wykonywane na zamówienie np. przez technika zaopatrzenia ortopedycznego po badaniu przeprowadzonym przez fizjoterapeutę lub podologa. Istnieje wiele rodzajów korekt – tak samo jak wiele jest rodzajów wad stóp, dlatego lepszym rozwiązaniem zawsze będą wkładki ortopedyczne indywidualne.


Jeżeli zdecydujesz się jednak na zakupy w naszym sklepie medycznym, zwróć uwagę na odczuwane dolegliwości oraz swoją aktywność w ciągu dnia i wypytaj sprzedawcę o rolę poszczególnych korekt umieszczonych na opakowaniach wkładek uniwersalnych. Pamiętaj, że w przypadku treningów powinieneś zaopatrzyć się w bardziej wytrzymałe wkładki sportowe.

Najnowsze wpisy